Nadruk cyfrowy UV

Nadruk UV

Druki UV można drukować na każdej powierzchni.
Zyskujemy wtedy najwyższą jakość druku, jak na przykład przy mapach, szyldach, tablicach reklamowych, planszach itd.

Farba do druku UV jest utwardzana przy pomocy światła. Stosowana jest na gładkich powierzchniach, ale może być również stosowana na powierzchniach chropowatych, jak na przykład wykładziny, drewno, itd.

Można drukować materiały, które znajdą zastosowanie we wnętrzach i na zewnątrz. Druk cyfrowy dopuszcza także drukowanie białym pigmentem na ciemnym tle. Gwarantuje to nieprzebicie się koloru tła. Druki są odporne na czynniki atmosferyczne i mechaniczne oraz nie wymagają suszenia. Druki UV to również świetny sposób na znakowanie gadżetów reklamowych w pełnej gamie kolorystycznej. Nie ma potrzeby aby tworzyć wcześniej projekt danego znaczenia, można w bardzo szybki i dokładny sposób wykorzystać różne wzory i kolory.

Znakowanie drukiem cyfrowym UV doskonale nadaje się do znakowania pendrivów lub powerbanków.

Jaki papier może zostać wykorzystany do tej metody? Zalety druku cyfrowego Do druku cyfrowego stosuje się wiele rodzajów barwników. Niektóre są oparte na bazie wody, inne są pigmentami atramentowymi lub farbami, które posiadają kwas mlekowy.

Wydruk może zostać wykonany na różnego rodzaju papierach. Materiały mogą zostać wydrukowane na zwykłym papierze do drukarek laserowych, na papierze kredowym lub satynowym. Gotowe wydruki są pokryte folią lub lakierem UV. Druk cyfrowy jest zalecany do personalizacji, próbnych wydruków oraz do niskich nakładów.
Dzięki tej metodzie możliwy jest błyskawiczny czas realizacji zamówień dotyczących gadżetów reklamowych, możliwa jest także personalizacja i numeracja wydruków. Wydruki można naprowadzać do obróbek introligatorskich, np. tłoczenie folii złotej, srebrnej lub holograficznej na gorąco oraz pokrywać je folią matową lub błyszczącą, sztancowanie i pokrywanie powierzchni lakierem UV.