Grawer laserowy

Grawerowanie laserowe

Grawerowanie laserowe to najpopularniejsza metoda generowania długotrwałych i nieusuwalnych treści na drewnie, papierze, skórze, kartonie, stali, szkle, porcelanie, na praktycznie każdej powierzchni.

Laserem można także znaczyć powierzchnie tworzyw sztucznych, takich jak akryl, PCV, winyle, poliestry, guma, laminaty i włókno szklane. Zalety grawerowania laserowego to możliwość szybkiego, dokładnego i precyzyjnego wycinania wzorów na każdym, nawet trudnym materiale. Sama metoda grawerowania laserowego jest bezpieczna i prosta. Urządzenia, które pomagają w wykonywaniu znaczeń są bezpieczne na tyle, że osoba, która obsługuje dane urządzenie jest po prostu bezpieczna i nic jej nie zagraża.

Grawery, które są wykonywane metodą laserową, mają ciężki charakter. Laserem łatwo jest wykonać precyzyjną pracę, nawet taką, która wymaga ciężkich i nie łatwych detali. Laserowe grawerowanie cechuje się czystym cięciem i wysoką estetyką przedmiotów. Przy pomocy specjalnych urządzeń, wykonanie grawera jest szybkie. W ten właśnie sposób można łatwo spersonalizować wiele przeróżnych gadżetów reklamowych. Sprawdź jak wyglądają inne gadżety oznakowane tą metodą - na przykład na pendrive z grawerem

Urządzenie do wykonywania grawera laserowego

Urządzenie, które zajmuje się wykonywaniem grawerowaniem laserowym to ploter laserowy.

Jest to komputerowe urządzenie, które służy do pracy z dużymi płaskimi powierzchniami, które mogą nanosić obrazy, grawerować lub wycinać różnego rodzaju wzory. Działanie plotera jest bardzo proste. Do specjalnej tuby zostaje generowany promień lasera, który za pomocą zwierciadeł jest przekazywany do ruchomej karetki, która przemieszcza się nad obrabianym przedmiotem. W takiej karetce, znajduje się soczewka, która skupia swój promień na obrabianym przedmiocie. Dzięki tej soczewce można skupiać swój promień nawet na najmniejszym punkcie, który wymaga precyzyjnego detalu.

Ploter laserowy posiada możliwość sterowania szybkością przemieszczania się karetki oraz posiada możliwość sterowania mocą tuby. Jest to bardzo precyzyjna, trwała i estetyczna technika.

Grawerowanie laserowe nie powoduje żadnych odkształceń, zarysowań i pęknięć.